Top 3 naturalnych granitów na zamówienie nagrobków w 2024 roku

Czy czarny granit zawsze jest najpopularniejszym kolorem przy zamawianiu nagrobka? Oto top najbardziej aktualnych granitów…

Czy czarny granit zawsze jest najpopularniejszym kolorem przy zamawianiu nagrobka? Oto top najbardziej aktualnych granitów od producenta nagrobków z naturalnego kamienia.

Sezon montażu nagrobków i kompleksów pamięciowych dobiegł końca, co pozwala na podsumowanie, które granity były najbardziej popularne w 2023 roku. Pracownia Granitu GRAAL wyodrębniła 3 rodzaje naturalnego kamienia, które klienci najczęściej wybierali przy zamawianiu zagospodarowania grobów.

Pierwsze miejsce – Bengal Black (Indie)

     

Czarny granit wydobywany w Indiach od wielu lat znajduje się wśród najpopularniejszych rodzajów kamienia wykorzystywanych do produkcji nagrobków. Jest to związane z faktem, że czarny kolor od dawna uznawany jest za symbol żałoby, co sprawia, że jest idealnie dopasowany do tego zastosowania.

Bengal Black to czarny naturalny granit z srebrnymi i białymi drobinkami, które hipnotyzują wzór, przypominając rozgwieżdżoną noc. Intensywność czerni zależy od rodzaju obróbki – polerowanie, kucie, szlifowanie itp. Ten naturalny kamień jest bardzo plastyczny, trwały i odporny na wszelkie uszkodzenia. Tekstura kamienia jest niejednorodna, czarna baza jest przełamana małymi kryształami. Wewnątrz Bengal Black jest biały, co czyni go idealnym do nanoszenia grawerunku portretu lub tekstu. Użycie na czarnym nagrobku złota liściastego tworzy wyrafinowaną kompozycję w szlachetnym wykonaniu. Bengal Black często stosowany jest przy tworzeniu kombinowanych nagrobków, pełniąc rolę jednego, dwóch lub nawet trzech kontrastujących ze sobą elementów.

Drugie miejsce – Viscount White (Indie)

 

Jeśli chcesz nagrobek z jasnego kamienia, to prawie jedynym słusznym wyborem jest granit Viscount White. Biała odmiana z szarym odcieniem wydobywana jest w największym kamieniołomie w Indiach. Mimo że wydobycie trwa od dawna, zapasów granitu jest jeszcze wiele.

Granit Viscount White szeroko stosowany jest do produkcji zarówno skomplikowanych nagrobków, składających się z kompozycji kilku steli, jak i prostszych modeli nagrobków, składających się z pojedynczej pionowej płyty. Ten kamień ma niejednolity kolor. Viscount White można opisać jako jasnoszary granit z ciemnymi żyłkami. Jest to piękny, szlachetny kamień, symbolizujący jasną pamięć o zmarłym. Dzięki drobnoziarnistej strukturze przypomina piasek. Biały kolor jest przełamany ciemnymi cząstkami w odcieniach od jasnoszarego do czarnego.

Jasne nagrobki nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, jednak na takiej powierzchni bardziej widoczne są zabrudzenia i drobny brud. Detale kompleksu pamięciowego po deszczu lub ostatnim śniegu należy oczyścić specjalnym środkiem do kamienia i wytrzeć do sucha. Aby kamień błyszczał, pokrywa się go specjalną substancją.

Trzecie miejsce – Blue Pearl (Norwegia)

   

Blue Pearl to rzadki i cenny naturalny granit pięknego niebieskiego koloru. Według legendy, skała ta powstała głęboko pod ziemią, gdzie zimny Prąd Labradorski spotyka się z ciepłym Prądem Zatokowym. Walka tych dwóch żywiołów stworzyła unikalny kamień, symbolizujący dostojeństwo i niezłomność.

Dzięki polerowaniu, materiał uzyskuje delikatny perłowy połysk, który tylko podkreśla piękno kamienia. Blue Pearl jest odporny na ścieranie, nie wchłania wody, jest trwały i przystosowany do naszego klimatu. Wytrzymuje zmiany temperatur i działanie promieniowania ultrafioletowego.

Blue Pearl jest jedną z najtrwalszych i najdłużej zachowujących swój wygląd odmian granitu, odporny na zewnętrzne wpływy środowiskowe, dobrze znosi niskie i wysokie temperatury. Kamień doskonale się poleruje, a po obróbce termicznej staje się jaśniejszy i nieco mniej nasycony. Niebieskie nagrobki często wybierane są dla dzieci, jak również dla mężczyzn i kobiet.

Pracownia Granitu GRAAL obecnie oferuje szeroki asortyment granitów – ponad 40 odcieni, w tym rzadkie i ekskluzywne próbki. Masz wątpliwości co do wyboru koloru? Projektant przygotuje bezpłatny projekt 3D!

Dodatkowe korzyści ze współpracy z firmą:

  • Taxi do biura i z powrotem na koszt firmy;
  • Konsultacja z projektantem;
  • Wyjazd specjalisty na cmentarz w celu dokonania pomiarów;
  • Przechowywanie gotowego produktu na magazynie firmy;
  • Gwarancja – 10 lat!

Zamów jakościowy nagrobek w przystępnej cenie, który przetrwa setki lat, zachowując piękny wygląd przez wiele lat!

Adres biura i telefony:

Warszawa, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny

📞 510200299

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top