Problemy z chińskimi nagrobkami

Trzy główne powody, dla których nie warto kupować gotowych nagrobków z Chin

Czy jest inny wybór? Często, zamawiając gotowy nagrobek w Polsce od polskiego, rzekomo, producenta, otrzymujemy…

Czy jest inny wybór?

Często, zamawiając gotowy nagrobek w Polsce od polskiego, rzekomo, producenta, otrzymujemy chińską podróbkę. Dzieje się tak, ponieważ ceny na chińskim rynku, nawet z dostawą na odległość tysiąca wiorst, są bardziej atrakcyjne niż gdyby liczyć wszystkie koszty: zakup surowców, zakup wyposażenia produkcyjnego, wynajem lokalu, podatki i tym podobne. Przedsiębiorcy zorientowali się, że korzystniej jest importować, niż produkować.

I konsument myśli: “A może to nic, że z Chin?! Już tak przyzwyczailiśmy się do ich towarów, że teraz to nie brzmi tak strasznie. Za to jest oszczędność!”

Na czym więc oszczędzają Chińczycy, że mogą zaoferować taką cenę?!

Rozpatrzmy to po kolei:

  1. Materiał nagrobka.

95% surowca to nie Shanxi Black

  • Najczęściej można usłyszeć lub przeczytać, że chiński granit Shanxi Black (Shanxi Black) to najwyższa jakość, najpiękniejszy i najczarniejszy. A nagrobki z niego, oczywiście, sprzedają Wam niedrogo.

Możecie być pewni – to z góry kłamstwo.

Kopalnia, gdzie jest wydobywany, była pierwszą w Chinach, a jej zasoby są już dawno wyczerpane. Dlatego pozostałości tego wysokiej jakości granitu są sprzedawane po bardzo wysokich cenach. To już ekskluzywność.

W innych miejscach, gdzie nadal trwa wydobycie, jakość surowca różni się od marki Shanxi Black.

Dobry materiał nie może być tani.

Impregnacja czarnym barwnikiem

  • Często producenci nasączają kamień niskiej jakości barwiącymi substancjami, aby ukryć jego biel, żółć, uczynić go bardzo czarnym i sprzedać drożej, niż jest wart.

Po kilku latach, a czasami nawet miesiącach, farba się spłukuje, a estetyka nagrobka znika.

Po prostu podróbki!

  • A co gorsza, zamiast granitu mogą sprzedać Wam zupełnie inny kamień! Amfibolit, na przykład! Albo coś innego..
  1. Metoda wydobycia kamienia.

Mikropęknięcia od wybuchu.

Kupując nagrobki w Chinach, sprzedawca nigdy nie gwarantuje, że kamień nie został wydobyty przy użyciu materiałów wybuchowych.

Jest to jeden z najszybszych i najmniej kosztownych sposobów. A dla oszczędności wielu używa właśnie jego. Jednakże, w takim przypadku jednolitość kamienia bardzo cierpi. Wybuchowa fala tworzy w kamieniu mikropęknięcia, które stają się przyczyną odłamków i pęknięć nagrobka podczas jego użytkowania. Może się to zdarzyć dość szybko, już przy pierwszym zmianie temperatury.

  1. Metoda nanoszenia wzorów.

W masowej produkcji nigdy nie używa się pracy ręcznej. Wszystkie wzory chińscy pracownicy nanoszą za pomocą aparatu. Głębokość nacięcia rowka przy takiej metodzie nie jest głęboka! Już zdążyliśmy się o tym przekonać, widzieliśmy na własne oczy. Z czasem polski klimat: wiatry, deszcze, śniegi i grad, zacierają napisy, psują piękno wzorów. A przecież chcemy, aby pamięć o naszych bliskich pozostała na wieki.

Aby odrestaurować nagrobek w którymkolwiek z tych przypadków, potrzebny jest jego demontaż, naniesienie nowego wzoru czy nawet całkowita wymiana wyrobu. Dobrze, jeśli dano Wam gwarancję. A jeśli nie? Albo termin minął?

Wątpliwa oszczędność!

Firma „GRAAL” oferuje szeroki asortyment nagrobków z naturalnego granitu z Indii, Norwegii, Ukrainy, Szwecji, Afryki i Polski. Te kamienie wyróżniają się zwiększoną wytrzymałością i gęstością. W katalogu firmy przedstawione są gatunki o różnych odcieniach, co pozwala stworzyć prawdziwe dzieło sztuki. Naturalna skała jest odporna na wpływy mechaniczne, zmiany temperatur, wilgoć i tym podobne. Co najważniejsze, produkujemy nagrobki tylko na zamówienie, żadnych gotowych nagrobków z Chin. Nasze nagrobki są w stanie przetrwać długie dziesięciolecia.

Dodatkowo w katalogu naszej firmy przedstawione są akcesoria do urządzenia miejsca pochówku (lampady, wazony, ławki, stoliki i wiele innych). Nasi pracownicy pomogą nadać szlachetny wygląd miejscu spoczynku Waszych bliskich.

Masz pytania? Możesz zadać dowolne pytanie na temat naszych produktów lub działalności naszej strony.

Obecnie mieścimy się pod adresem: Warszawa, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny

Zadzwoń do nas 📞 510200299 📞 510200211 

Przeczytaj również: CHIŃSKI GRANIT STAŁ SIĘ JESZCZE TAŃSZY, CZYLI DLACZEGO OSZCZĘDNY PŁACI DWA RAZY

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top