Renowacja pomników

Niestety nic nie trwa wiecznie. Z biegiem czasu zamontowany nagrobek może stracić swój atrakcyjny wygląd

Zamów konsultację

Niestety nic nie trwa wiecznie. Z biegiem czasu zamontowany nagrobek może stracić swój atrakcyjny wygląd, zwłaszcza jeśli produkt wykonany jest ze sztucznego kamienia lub niskiej jakości granitu. Na przykład na powierzchni pojawią się rysy i odpryski, kolor wyblaknie, portret zostanie wymazany. W takim przypadku wymagana będzie renowacja pomnika.

Sposoby przywrócenia nagrobka

Najczęstsze przyczyny zniszczenia to częste zmiany temperatury, nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, działania wandali, niewłaściwa instalacja pomnika własnymi rękami lub przez niskoprofilowych specjalistów.

Renowacja nagrobka w Warszawie ma na celu wyeliminowanie niedociągnięć i nadanie nagrobkowi atrakcyjnego wyglądu.

Główne metody renowacji:

Wyrównanie położenia pomnika

Szlifowanie i polerowanie powierzchni

Oczyszczenie powierzchni z zanieczyszczeń

Ponowne grawerowanie

Wzmocnienie podkładu

Aplikacja warstwy ochronnej

Aby chronić kamień i zachować jego żywotność, powierzchnię nagrobka traktuje się specjalnymi środkami. Można np. zastosować impregnat poprawiający kolor kamienia i podkreślający naturalny wzór. Lakiery nadają połysk lub matowość.

Gdzie odbywa się renowacja nagrobka w Warszawie?

Prace konserwatorskie można przeprowadzić na cmentarzu lub w warsztacie po demontażu wyrobu i dostarczeniu do produkcji. W pierwszym przypadku proces odbywa się pod gołym niebem lub w specjalnie wyposażonym sarkofagu.

Renowacja nagrobków w Pracownia Granitu Graal

Koszt renowacji w Pracownia Granitu Graal zależy od stanu pomnika i problemu, który należy naprawić. Wykonując prace uwzględniamy wszystkie życzenia klienta, proponujemy niestandardowe rozwiązania przywracania przyzwoitego wyglądu. Naszym głównym zadaniem jest wydłużenie żywotności nagrobka, aby wyglądał schludnie, zadbany i dostojny.

To top