Pięknym sposobem na podkreślenie wygrawerowanego tekstu lub wzruszającego projektu na pomniku jest wykończenie złotem. Stworzy kontrast, zwłaszcza na czarnym granicie, nadając szlachetne i arystokratyczne cechy.

Pracownia Granitu Graal oferuje 2 formaty pozłacania w Warszawie:

 • Złoto płatkowe

  Złoto płatkowe

  Jednym z najpiękniejszych sposobów ozdobienia wygrawerowanego tekstu na nagrobku jest pokrycie go złotem płatkowym. Materiał…

  Więcej

 • Imitacja złota

  Imitacja złota

  Złoty dekor prezentuje się szczególnie pięknie na nowoczesnych nagrobkach z naturalnego granitu. W kontraście blask…

  Więcej

Złocenie liści jest najdroższym sposobem złocenia liter. Informacje o zmarłych, epitafia i symbole rytualne pokryte są najdelikatniejszym złotym listkiem. Jest to bardzo delikatny materiał, dlatego nakładany jest specjalnym pędzlem i przez wprawne ręce mistrza.

Złoty liść występuje w różnych odcieniach i jest dobierany do koloru nagrobka, od zielonkawego po niebieskawy. Tonacja zależy od połączenia z różnymi materiałami.

Oprócz złotego listka, litery na nagrobkach są ozdobione specjalną farbą “pod złoto”. Powłoka ta ma długą żywotność, po której można ją ponownie odnowić. Farba nie tylko pozwala wyróżnić tekst, ale także chroni kamień przed niepotrzebną wilgocią. Złocenie nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy okresowo usuwać brud i kurz oraz zmywać zanieczyszczenia wodą.

Cena za złocenie w Warszawie jest kalkulowana indywidualnie. Cena zależy od zakresu, materiału i stopnia skomplikowania prac. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania porady i złożenia zamówienia. Możemy wykonać wysokiej jakości złocenie w przystępnych cenach!

To top