Grawerowanie maszynowe

Całkowita zgodność zastosowanego tekstu ze szkicem

Zamów konsultację

Grawerowanie napisu na warszawskim nagrobku jest atrakcyjne, ponieważ jest szybkie, wysokiej jakości i piękne. Metoda ta jest idealna do nanoszenia imienia zmarłego, dat życia, symboli religijnych (krzyże, półksiężyce, gwiazdy, gałęzie, liście), dotykania epitafiów.

Zalety maszyny do grawerowania tekstu:

Nadaje się do wszystkich materiałów

Długa żywotność

Pełna zgodność ze szkicem

Zastosowany tekst jest identyczny z tym, który został zatwierdzony w układzie. Początkowo menedżer negocjuje z klientem wszystkie niuanse: miejsce na tekst, czcionkę, rozmiar, treść. W razie potrzeby podpowie, co lepiej zastosować i w jakiej formie. Następnie projektant tworzy szkic i dopiero po jego zatwierdzeniu tekst przesyłany jest do komputera, skąd milimetr po milimetrze nanoszony jest diamentową igłą na powierzchnię steli. W rezultacie uzyskuje się schludny tekst o gładkiej oprawie i tej samej głębokości grawerowania.

• Możliwość wyobrażenia sobie, jak będzie wyglądał tekst na pomniku. Nowoczesne technologie i projektowanie 3D pozwalają na możliwie jak najbardziej realistyczne wyświetlanie tekstu na nagrobku na monitorze komputera, dzięki czemu klient może ocenić proponowaną wersję i dokonać poprawek.

Koszt grawerowania napisu i epitafium przy pomocy obrabiarki należy do najniższych. Tego typu aplikacja wymaga mniej czasu i umiejętności mistrza niż np. grawerowanie ręczne. Ważne jest posiadanie nowoczesnego sprzętu wysokiej jakości i kreatywności projektanta.

To top