Aleksander Wołczyński zdjęcie 13

Złoto płatkowe

Zamów konsultację

Jednym z najpiękniejszych sposobów ozdobienia wygrawerowanego tekstu na nagrobku jest pokrycie go złotem płatkowym. Materiał ten po raz pierwszy został użyty w starożytnych Chinach do dekoracji przedmiotów, które były używane w procesjach pogrzebowych.

Dziś złota płatkowego używa się do napisów na nagrobkach: imię i patronimik zmarłego, data urodzenia i śmierci, epitafium. Jedynym miejscem, w którym nie używa się złota, jest portret zmarłego.

Zalety złota płatkowego

Zalety krycia grawerowania złotem płatkowym w Warszawie są następujące:

Aleksander Wołczyński zdjęcie 14Spektakularny wygląd. Kolor i materiał metalu współgra z ciemnym granitem lub białym marmurem.

Aleksander Wołczyński zdjęcie 15Odporność na zjawiska naturalne. Materiałowi nie straszny jest wiatr, słońce i deszcz.

Aleksander Wołczyński zdjęcie 16Nadanie statusu i okazałości nagrobkowi. Taka powierzchnia ma szczególny wygląd

Aleksander Wołczyński zdjęcie 17Nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Wystarczy przetarcie miękką ściereczką

Aleksander Wołczyński zdjęcie 18Długa żywotność. Napis zachowuje swój oryginalny wygląd przez ponad 20 lat.

Jak powstaje złoto płatkowe?

Złoto płatkowe to bardzo cienkie warstwy, powstałe poprzez rozwałkowanie złotego walca w pas o długości około 30 cm. Następnie kroi się go na równe kwadraty. Powstałe płytki są następnie wrzucane pod młotek. Po 2 000 uderzeń efektem są cieńsze płytki o grubości kilku mikronów. Jakość złota płatkowego zależy od młotkowania. Idealną płatki uzyskuje się, gdy uderzenia są absolutnie równomierne. Uważa się, że najlepszy materiał uzyskuje się przy użyciu maszyn przemysłowych we Włoszech i Niemczech.

Specjaliści z Pracownia Granitu Graal w Warszawie są gotowi do jakościowego nakładania złota płatkowego. Prosimy o pozostawienie zgłoszenia na stronie internetowej, kontakt telefoniczny lub przyjście do biura.

To top