Mariola Smykowska zdjęcie 13

Ławki

Ławka na cmentarz z metalu lub z granitu

Zamów konsultację

Wizyta na cmentarzu to jedna z nielicznych okazji do wspomnienia i komunikowania się w myślach ze zmarłą osobą. Aby ułatwić odwiedzającym miejsce pochówku, należy obok nagrobka zainstalować ławkę. Będzie ona bardzo pomocna dla osób w starszym wieku, które nie są w stanie długo stać podczas odwiedzania cmentarza.

Wyświetlanie wszystkich 19 wyników

Z czego wykonane są ławki na cmentarz?

Głównym kryterium wyboru przy zakupie ławki na cmentarz jest jej odporność na częste zmiany temperatury i wilgotność. Ławka na cmentarz w Warszawie powinna wytrzymać duży ciężar, a jednocześnie być jak najbardziej wygodna.

Pracownia Granitu Graal wykorzystuje metal i naturalny granit do wykonania ławek na grób. W niektórych przypadkach ławka na cmentarz może być wykonana z marmuru. Kamienne ławki są droższe, ale z ich pomocą można uzupełnić nagrobek, zachowując jednolitość projektu.

Metalowe ławki na cmentarz również cieszą się popularnością. Są one wytrzymałe i łatwe w instalacji. Ławki ze stali nierdzewnej są lżejsze od ławek kamiennych, dzięki czemu można je zamontować od razu po pogrzebie.

Jak wybrać ławkę na cmentarz?

Materiał nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze ławki. Należy również zwrócić uwagę na inne kryteria:

Wymiary

Zależą od powierzchni, jaką ławka ma zajmować. Jeśli na grobie jest mało miejsca, należy wybrać mniejszą konstrukcję, w przeciwnym razie ławka będzie przeszkadzać odwiedzającym. Łatwiej jest z wysokością ławki. Może ona być dowolna, najważniejsze, żeby wygodnie się na niej siedziało

Kształt

Może być standardowy lub figurowy. Doświadczeni rzeźbiarze Pracowni Granitu Graal są w stanie wykonać ławki rzeźbione według indywidualnego projektu. Ławka może być wykonana w kształcie serca lub innej figury

Dekoracje

nie należy zamawiać ławki z rzucającymi się w oczy kształtami. Trzeba wziąć pod uwagę, że będzie ona umieszczona na cmentarzu, dlatego lepiej jest wybrać dyskretny projekt

Należy również wybrać odpowiednie miejsce do zainstalowania ławki na cmentarzu. Może ona znajdować się po różnych stronach grobu. Najważniejsze jest to, aby zwiedzający grób czuli się komfortowo i mogli spokojnie zanurzyć się we wspomnieniach o zmarłej bliskiej osobie.

Ławki na cmentarz od Pracowni Granitu Graal

Aby ławka na cmentarzu służyła jak najdłużej, warto zamówić ją u sprawdzonego producenta. Pracownia Granitu Graal oferuje duży wybór oryginalnych ławek o różnych rozmiarach i kształtach. W katalogu naszej firmy klienci znajdą zarówno ławki z granitu, jak i metalu. Możliwe jest również wykonanie ławki na zamówienie według ekskluzywnego autorskiego projektu.

To top