Otoczaki

Otoczaki w Warszawie to jeden z najpopularniejszych i najbardziej przystępnych cenowo sposobów na usprawnienie pochówku na cmentarzu

Zamów konsultację

Otoczaki w Warszawie to jeden z najpopularniejszych i najbardziej przystępnych cenowo sposobów na usprawnienie pochówku na cmentarzu. Kruszony kamień to kruszony kamień naturalny o wielkości od 5 do 20 mm, w którym powstałe kawałki skały nie są przetwarzane, ale mają ostre i nierówne krawędzie.

Zalety stosowania otoczaki :

Chroni teren przed chwastami i brudem

Pochłania nadmiar wilgoci

Nie zawiera szkodliwych zanieczyszczeń

Odporny na ekstremalne temperatury

Niski poziom radioaktywności

Przystępna cena

Z reguły do ​​dekoracji pochówku używa się najdelikatniejszego żwiru. Tak barwna wylewka dekoracyjna jest bardzo trwała, leży płasko, ma atrakcyjny wygląd i jest doskonale zachowana przez długi czas. Nie zaleca się używania kruszonego kamienia o dużym rozmiarzy do kształtowania wyglądu miejsca pochówku, ponieważ ma on niższą charakterystykę wytrzymałościową, żywotność i łatwo przepuszcza wilgoć.

Średnie zużycie żwiru ozdobnego to 1 worek o wadze 20 kg na 1 m2. 1,5 worka na 1 m2 wygląda gęściej i lepiej. W Pracownia Granitu Graal możesz zamówić żwirek dekoracyjny o różnych odcieniach w przystępnej cenie.

Jak układa się żwir?

Wstępne przygotowanie miejsca. Najczęściej jest to ogród kwiatowy lub część witryny

Gleba jest ścinana na około 10-15 cm, instalowane są ograniczniki krawężników

Wylewa się zbrojony jastrych, bardzo często wylewany jest krawężnik dla całego terenu

Rozkłada się odwodnienie. Zasypuje się piasek i rozprowadza się ozdobny żwir

To top