Aby nadać nagrobkowi indywidualne cechy i pięknie ułożyć informacje o zmarłym, zalecamy zwrócenie uwagi na taką opcję aplikacji tekstu, jak grawerowanie napisu. Pracownia Granitu Graal oferuje szeroką gamę napisów nanoszonych jedną z wybranych metod cięcia kamienia.

Grawerowanie tekstu nakładane jest głównie na czarnym granicie, który ma wewnątrz jasną fakturę. Zastosowany tekst jest wyraźny i kontrastowy. Jeśli pomnik jest wykonany z kolorowego kamienia, zaleca się grawerowanie na ciemnej płycie, którą następnie instaluje się na steli.

Metody tworzenia napisów

Wybierając metodę grawerowania, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest pomnik. Grawerowanie komputerowe lepiej wybrać w przypadku błyszczących nagrobków granitowych. Grawerowanie ręczne wygląda korzystniej na kamieniu o naturalnej matowej fakturze.

Metody nanoszenia tekstu:

Grawerowanie ręczne

Polega na zastosowaniu głębokich rowków, które zachowują swoją czytelność przez wiele dziesięcioleci. Podczas wycinania tekstu na kamieniu techniką ręczną ślad po narzędziach ma odcinek w kształcie klina. Zaletą takiego zastosowania jest to, że kurz jest mniej zatrzymywany w takich zagłębieniach

Metoda piaskowania

W takim przypadku używany jest indywidualny szablon. Jest dociskany do kamienia, po czym powierzchnia jest przedmuchiwana pod wysokim ciśnieniem strumieniem piasku ściernego. Ta metoda pozwala na zastosowanie prostych obrazów, które składają się z prostych geometrycznych kształtów i obrazów. Zaletą technologii piaskowania jest głębokie cięcie.

Grawerowanie maszynowe

Najpopularniejszym sposobem nanoszenia napisu jest grawerowanie na maszynie sterowanej programem graficznym na komputerze. Tekst jest nakładany na granit za pomocą diamentowych igieł, podobnie jak druk drukarski. Dzięki temu obrazy na pomniku są uzyskiwane z dużą dokładnością i pełną zgodnością z oryginalnym szkicem

Skontaktuj się z naszymi menedżerami, aby uzyskać pomoc. Pomogą Ci wybrać niezapomniane słowa i jak je zastosować do pomnika.

To top