5 faktów, które musisz znać przed zakupem nagrobka

Zamawianie nagrobka dla zmarłego bliskiego to ważne i odpowiedzialne zadanie. Aby gotowy produkt w 100%…

Zamawianie nagrobka dla zmarłego bliskiego to ważne i odpowiedzialne zadanie. Aby gotowy produkt w 100% spełniał Państwa oczekiwania i nie stracił atrakcyjności już w następnym roku, niezbędne jest posiadanie ważnych informacji przed jego zakupem. Pracownia Granitu GRAAL w Warszawie ujawniła przydatne sekrety na ten temat.

  • Nagrobki są wykonywane nie tylko z czarnego i jasnego granitu.

Wybór materiału na nagrobek zmarłego nie ogranicza się do czarnego i jasnego kamienia. Dzisiaj branża tworzenia nagrobków znacząco się zmieniła i znacznie poszerzyła asortyment. Pracownia Granitu GRAAL w swojej pracy stosuje ponad 40 odcieni naturalnego granitu. Każdy rodzaj skały zachwyca bogactwem tonów, unikalnymi wzorami i teksturami. Na przykład, nigdy nie zobaczycie powtarzających się wzorów żyłek, nawet jeśli porównacie granit z tej samej dostawy! Pozwala to na tworzenie ekskluzywnych modeli, używając klasycznych form, ale nietypowych odcieni kamienia.

Nagrobki o klasycznej formie:

Unikalną ofertą od Pracowni Granitu „GRAAL” są nagrobki ze szkłem. Takie produkty wyróżniają się przezroczystymi wstawkami z hartowanego szkła. Na materiał można nanosić grawerowanie, kolorowy druk lub pomalować na dowolny kolor. Szklenie nagrobków pozwala w oryginalny sposób wyrazić miłość i szacunek do zmarłego, podkreślić żałobę i piętno straty bliskiej osoby.

Nagrobki ze szkłem:

  • Na kolorowym granicie grawerowanie portretu jest niemożliwe.

Jednym ze sposobów wyróżnienia nagrobka na cmentarzu jest zamówienie go w kolorze. Jednak taka dekoracja ma pewne niuanse. Na przykład, na nagrobkach z kolorowego granitu nie należy wykonywać grawerowania portretu. W przeciwnym razie obraz nie będzie tak kontrastowy, zginie wśród jasnych tonów i pstrokatych wzorów granitu. Co w takim przypadku proponuje Pracownia Granitu „GRAAL”?

Godną alternatywą jest medalion. Firma zaleca umieszczanie na steli nakładanego elementu z portretem zmarłego z ceramogranitu, metaloceramiki lub szkła. Medalion przez długi czas zachowuje atrakcyjny wygląd, nie blaknie na słońcu, nie pęka i nie rysuje się.

Nagrobki z medalem:

   

  • Zamawianie nagrobków jest tańsze zimą niż wiosną i latem.

Podobnie jak wiele biznesów, firmy zajmujące się tworzeniem nagrobków mają swoją sezonowość. Wiosną liczba klientów wzrasta, ponieważ wielu chce zdążyć wykonać swój obowiązek wobec zmarłego na Dzień Urodzin i inne ważne daty.

Gdy tylko następują mrozy, prace związane z zagospodarowaniem grobów praktycznie ustają. W rezultacie, od grudnia do lutego liczba zamówień na nagrobki maleje. Aby utrzymać się na powierzchni, niektóre firmy oferują promocyjne oferty na określone modele nagrobków, granit, usługi. Ostatecznie oszczędności mogą wynieść około 1000 złotych!

Jednak pojawia się słuszne pytanie: gdzie przechowywać nagrobek zamówiony zimą? Pracownia Granitu GRAAL jest gotowa BEZPŁATNIE przechowywać gotowy produkt do momentu montażu samego nagrobka. Ponadto, przy zamówieniu podwójnego nagrobka rodzinowego w zimowe miesiące, otrzymujecie Państwo priorytetowe prawo wyboru daty montażu. Firma gwarantuje zagospodarowanie grobu w terminie określonym w umowie.

  • Tani nagrobek u przedsiębiorcy – to nie zawsze korzystnie.

Zanim wybierzecie Państwo daną organizację, która wykona nagrobek na zamówienie, zalecamy zapoznanie się z jej opiniami, sprawdzenie reputacji. Zapewne zauważyliście, że u indywidualnych przedsiębiorców ceny na nagrobki są niższe niż u średnich czy dużych firm. Jednak taka, na pierwszy rzut oka, oszczędność pociąga za sobą masę wad, które również warto wziąć pod uwagę.

Po pierwsze, jakość materiału. Naturalny granit nie może być tani, więc gdy cena granitowego nagrobka jest znacznie niższa od rynkowej, warto się zastanowić i zwątpić w naturalny charakter materiału.

Po drugie, ograniczony asortyment. Małe organizacje często mają do czynienia już z gotowymi półproduktami, pracują w małej przestrzeni i z minimalnym profesjonalnym sprzętem. W związku z tym, nie należy liczyć na ekskluzywność w produkcji.

Prawdopodobnie będzie to nagrobek masowy, identyczny z tym, który stoi na sąsiednim dziale.

Po trzecie, gwarancja. Gdy firma jest pewna jakości wytwarzanego produktu, jest gotowa udzielić gwarancji klientom. Wtedy nasuwa się całkiem słuszne pytanie: dlaczego wielu przedsiębiorców w rzadkich przypadkach daje gwarancję nie dłuższą niż 2 lata?

Pracownia Granitu GRAAL realizuje zamówienia na własnej produkcji w Warszawie. Nowoczesny sprzęt, duża powierzchnia robocza i wysoko wykwalifikowany zespół pozwalają na realizację zamówień o każdej złożoności i każdej wielkości.

Dzięki swojemu doświadczeniu firma zgromadziła sprawdzoną bazę dostawców, dlatego jest pewna jakości wytwarzanego produktu i udziela gwarancji na nagrobki i ogrodzenia z naturalnego granitu na 10 lat. Wszystkie kroki współpracy i obowiązki obu stron są umocnione w umowie o świadczenie usług.

  • Nagrobki można kupić na raty.

Jakościowy nagrobek na indywidualne zamówienie jest drogi. Oszczędzanie w tym przypadku na materiale, rozmiarze czy składnikach nagrobka nie jest wskazane. Ryzykujecie Państwo otrzymanie podróbki lub gotowy produkt w ogóle nie będzie odpowiadał Państwa oczekiwaniom.

Co w takim przypadku zrobić? Pracownia „GRAAL” ma rozwiązanie – własna rata 0% do 4 miesięcy. Transakcja odbywa się wyłącznie w biurze „GRAAL” bez odwiedzania stron trzecich organizacji. Oferta dotyczy wszystkich kategorii towarów i usług.

Jeśli chcecie Państwo zamówić godny nagrobek dla zmarłego bliskiego na wieki, zgłoście się do „GRAAL”. Zostawcie swoje zgłoszenie na stronie internetowej, dzwońcie pod numer 📞 510 200 299 lub przyjdźcie do biura pod adresem Warszawa, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny.

Zaufajcie najdroższemu profesjonalistom!

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top