Nagrobki dla mężczyzn: oryginalne rozwiązania od Pracowni Granitu GRAAL. Zamów ekskluzywny nowoczesny nagrobek ze zniżką do 10%

Zamówienie nagrobka dla zmarłego mężczyzny to skomplikowany i odpowiedzialny proces. Z jednej strony, wizerunek mężczyzny…

Zamówienie nagrobka dla zmarłego mężczyzny to skomplikowany i odpowiedzialny proces. Z jednej strony, wizerunek mężczyzny symbolizuje odwagę i niezawodność, a z drugiej – kochającego ojca, męża, syna, brata. Aby połączyć te cechy w granitowym nagrobku, ważne jest, aby zwrócić się do doświadczonej firmy produkcyjnej z sprawdzoną reputacją.

Pracownia Granitu GRAAL to wykonawca z własną produkcją w Warszawie. Każdy produkt firmy to historia konkretnej rodziny, odzwierciedlenie życia zmarłego, jego działalności zawodowej.

To, jak będzie wyglądał nagrobek, zależy od życzeń klienta i tego, jaką pamięć chce wyrazić w kamieniu. Zapraszamy do zapoznania się z ekskluzywnymi ofertami od Pracowni Granitu GRAAL, każda z nich będzie godnym wyrazem pamięci o zmarłym mężczyźnie:

Nagrobek dla męża

Nagrobek dla zmarłego męża to symbol żalu za drogą osobą. Z odejściem męża miłość nie kończy się, dlatego nagrobek uosabia delikatne uczucia do zmarłego, łagodząc tym samym żal wdowy. Surowe formy i kolory produktu podkreślają męskość i siłę woli, a dodatki w postaci artystycznego rzeźbienia lub rzeźby odzwierciedlają wartości rodzinne.

Harmonijnie w tym przypadku wyglądają nagrobki ze szklanymi wstawkami, łączące kilka odcieni granitu, uzupełnione łukami lub figurkami.

Nagrobek dla taty

Nagrobek dla drogiego taty różni się pewną powściągliwością, jest symbolem niezawodności i wsparcia, bo dla dzieci ojciec to najlepszy mężczyzna na świecie, najłagodniejsza osoba.

W takim nagrobku ważniejsze jest artystyczne wykonanie – portret, umieszczony w medalionie lub naniesiony grawerunkiem, informacje tekstowe i koniecznie wzruszająca epitafium, w którą włożono miłość dzieci i żal po odejściu ojca. Można na steli przedstawić drzewo, którego znaczenie polega na tym, że w grobie spoczywa głowa rodziny, jej fundament. Przy projektowaniu nagrobka odpowiednie jest użycie nakładanych brązowych kwiatów.

Nagrobek dla syna

Nagrobek dla małego chłopca lub młodego chłopaka to najczęściej smutna kompozycja w jasnych kolorach. Rzadko używa się tutaj wielowarstwowych detali, a wybiera modele ze szkła lub granitowe pomniki z wycięciami, aby nadać projektowi lekkość i powietrzność.

Jako portret częściej bierze się nie oficjalne zdjęcie paszportowe, a wybiera się radosne zdjęcie, na którym zmarły się uśmiecha i wygląda na szczęśliwego. Czasem na nagrobek w ogóle nie nanosi się wizerunku syna, aby zapamiętać go w pamięci w dobrobycie i zdrowiu.

Nagrobek dla syna można uzupełnić rzeźbą smutnego anioła, aby przedstawić rodzicielski ból nieodwracalnej straty.

Nagrobek dla dziadka

Nagrobek dla ukochanego dziadka wygląda solidnie, arystokratycznie, w spokojnych kolorach. Jako kamień wybiera się naturalny granit: czarny Bengal Black, szary Pokostowski, zielony Maslovsky… Portret częściej – oficjalne zdjęcie.

Jeśli dziadek był uczestnikiem wojny, poświęcił swoje życie służbie wojskowej, warto to odzwierciedlić na steli, pokazując medale i wizerunek dziadka w mundurze. Niezależnie od sfery działalności, przy projektowaniu pochówku zmarłego w podeszłym wieku lepiej zrezygnować z krętych wzorów i przesadnych detali.

Nagrobki dla mężczyzn od Studia GRAAL

W katalogu GRAAL przedstawiono ponad 500 projektów o różnej tematyce i na każdy budżet. Możesz zapoznać się z opcjami samodzielnie lub zwrócić się o pomoc do specjalisty firmy. Doświadczony pracownik, bazując na Twoich życzeniach, pomoże zorientować się w asortymencie.

Jeśli chcesz zamówić nagrobek na indywidualne zamówienie, projektant w ciągu pół godziny stworzy makietę 3D – komputerową projekcję, która pozwoli obejrzeć przyszły projekt z każdej strony i jeszcze na etapie uzgodnień wprowadzić poprawki. W rezultacie Twoja idea zostanie zrealizowana w 100%!

Oprócz wysokiej jakości wykonania, Studio GRAAL gwarantuje nowoczesną obsługę:

  • wsparcie osobistego menedżera przez całą transakcję
  • bezpłatny wyjazd na działkę do pomiarów zaraz po podpisaniu umowy;
  • taxi do biura i z powrotem na koszt firmy;
  • przyjazd menedżera do domu z próbkami do konsultacji i zawarcia transakcji;
  • przechowywanie nagrobka w magazynie;
  • kod QR na nagrobek i stworzenie strony pamięci za darmo;
  • fotorelacja z miejsca instalacji na komunikator (na życzenie).

Skorzystaj z korzystnej oferty do końca kwietnia: zamów nagrobek z kategorii „dla żołnierzy i weteranów” ze zniżką 10%!

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top