Twórca rozpoczyna wykonywanie granitowego nagrobka

Jak długo wykonuje się nagrobki?

Po śmierci bliskiej osoby, rodziny dążą do jak najszybszego uporządkowania grobu: zamawiania i montażu nagrobka,…

Po śmierci bliskiej osoby, rodziny dążą do jak najszybszego uporządkowania grobu: zamawiania i montażu nagrobka, dekoracji terenu kwiatami. Naturalnie pojawia się pytanie: ile czasu zajmuje wykonanie nagrobka?

Biorąc pod uwagę, że na świeżym grobie nie należy umieszczać pamiątkowej płyty, rodzina będzie miała czas, aby wybrać najlepszą opcję nagrobka i poczekać, aż będzie gotowy. Ponadto, montaż nagrobka odbywa się głównie od marca do listopada. Można złożyć zamówienie zimą, ale instalację steli zaleca się przeprowadzić w wyznaczonym okresie.

Czas wykonania płyty będzie zależał przede wszystkim od złożoności pracy i ilości zamówień, czyli od obciążenia mistrzów. Należy zrozumieć, że produkcja to skomplikowany, pracochłonny proces, który nie rozwiązuje się w jeden dzień.

Przybliżone terminy:

  • Standardowy nagrobek (bez skomplikowanych elementów) – w ciągu 2-3 tygodni.
  • Marmurowe nagrobki z kolorowego kamienia – do 40 dni.
  • Ekskluzywne warianty płyt – do 2-4 miesięcy.

Terminy są uzgadniane z klientem z wyprzedzeniem i wpisywane do umowy, podobnie jak ceny.

Od czego zaczyna się wykonanie nagrobka

Zanim rozpocznie się produkcję, omawiane są wszystkie niuanse. Specjalista precyzuje, czego dokładnie oczekuje klient, pokazuje gotowe opcje, podaje ceny i terminy.

Omawiane są następujące szczegóły:

  • Określa się rodzaj nagrobka: pojedynczy, podwójny, z artystycznym rzeźbieniem, lub urnowy.
  • Wybiera się materiał i kolor nagrobka.
  • Kształt i wymiary.
  • Obecność fotografii lub rysunku oraz metoda ich nanoszenia.
  • Dodatkowe elementy: napisy, grawerowanie, inne symbole.
  • Czy potrzebna jest dodatkowa atrybutyka rytualna.

Te szczegóły określają terminy produkcji.

Kryteria wpływające na terminy wykonania

Proces technologiczny produkcji nagrobka odbywa się zgodnie z surowymi standardami i obejmuje kilka etapów, w tym polerowanie, obróbkę krawędzi i inne ważne momenty. Przyspieszenie procesu jest niemożliwe, gdyż może to negatywnie wpłynąć na jakość nagrobka, co jest niedopuszczalne.

Projektowanie nagrobka to równie ważne zadanie, które stoi przed projektantami. Jeśli potrzebujesz ekskluzywnej wersji z reliefami lub innymi elementami wykonywanymi ręcznie, czas wykonania zostanie wydłużony.

Należy również wziąć pod uwagę, że terminy mogą się wydłużyć w sezonie montażu, czyli w okresie letnim. Zamawiając nagrobek poza sezonem, można zaoszczędzić i mieć pewność, że płyta będzie gotowa do marca. Ponadto niektóre agencje rytualne oferują przechowywanie nagrobka. Płyta będzie przechowywana w magazynie, dopóki nie będziesz gotowy do jej montażu.

Zamawiaj nagrobki w zaufanych firmach, wtedy twoja płyta będzie gotowa nie tylko w terminach określonych w umowie, ale także będzie się wyróżniać wysoką jakością i przetrwa przez wiele lat.

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top