Mistrz wykonuje grawerowanie portretu na nagrobek

Jak zrobić zdjęcie na nagrobek przy braku wysokiej jakości zdjęć?

Jeśli chodzi o umieszczanie zdjęcia na nagrobku, najlepsze są zdjęcia wykonane w studio z dobrze…

Jeśli chodzi o umieszczanie zdjęcia na nagrobku, najlepsze są zdjęcia wykonane w studio z dobrze ustawionym światłem i profesjonalną korektą. Jednak w praktyce często zdarza się, że nie ma wysokiej jakości zdjęć zmarłego. Co wtedy zrobić?

Wybierając zdjęcie, które zostanie umieszczone na pomniku, należy kierować się następującymi kryteriami:

  • wyraźne, kontrastowe zdjęcie;
  • wyraziste rysy twarzy;
  • stonowane tło;
  • osoba na zdjęciu jest sama.

Należy umieszczać na granitowych pomnikach zdjęcia, które najlepiej oddają mimikę, spojrzenie, ogólny wygląd zmarłego, aby portret tworzył zapadający w pamięć obraz bliskiej osoby. Na przykład, jeśli zmarły nosił okulary, zwykle pozostawia się je na zdjęciu dla granitowego pomnika.

Grawerowanie portretu mężczyzny i kobiety na granicie przez mistrza

Portrety można szukać w mediach społecznościowych zmarłego, w jego telefonie, w różnych dokumentach urzędowych (paszport, legitymacja wojskowa itp.). Zaleca się skontaktowanie się z innymi członkami rodziny, możliwe, że w ich archiwach znajdują się odpowiednie zdjęcia. W skrajnym przypadku można użyć zdjęć grupowych lub tych wykonanych na świeżym powietrzu, jeśli twarz osoby jest na nich dobrze widoczna. Specjaliści zrobią wszystko, co możliwe, aby usunąć z zdjęcia wszystko, co zbędne.

Samodzielna korekta portretu nie jest zalecana, ponieważ grawerowanie na granicie ma swoje specyficzne cechy. Jeśli potrzebujesz, aby zdjęcie na nagrobek było bardziej kontrastowe i szczegółowe, skontaktuj się z firmą pogrzebową Pracownia Granitu GRAAL: nasi pracownicy profesjonalnie zretuszują zdjęcie, pomogą wybrać napisy i dekoracyjne obrazy.

Maszyna grawerująca wykuwa portret na granicie

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top