Nagrobki ze szkła od Pracownia Granitu “GRAAL”

Czy chcesz ustawić nagrobek dla bliskiej osoby? Klasyczne wyroby z czarnego granitu to już przeszłość….

Czy chcesz ustawić nagrobek dla bliskiej osoby? Klasyczne wyroby z czarnego granitu to już przeszłość. Proponujemy zaprojektować kompleks pamiątkowy w ekskluzywnym i niezwykłym stylu!

Nagrobki ze szkła to nowość w segmencie rytualnym w Polsce. Pracownia Granitu GRAAL jako pierwsza zaczęła tworzyć takie wyroby z tego materiału. Co w nich jest wyjątkowe?

Szkło zamiast granitu

Nie ma potrzeby martwić się, że szklany nagrobek okaże się kruchy i rozpadnie się przy pierwszym podmuchu wiatru. W produkcji Pracownia Granitu GRAAL wykorzystuje szkło odporne na uderzenia. Specjalna obróbka termiczna nadaje powierzchni twardość, porównywalną z naturalnym granitem!

Również na życzenie można zastosować laminowane szkło (triplex). To dwie płyty szklane, na jedną z których za pomocą ultrafioletu nanosi się portret zmarłego, krajobraz, dowolny obraz… Następnie stela jest poddawana obróbce wysokimi temperaturami w specjalnej piekarni. Dopiero po serii testów i kontroli wyrobów dopuszcza się do instalacji. Dzięki własnej produkcji, „GRAAL” kontroluje każdy etap tworzenia nagrobka – od wyboru szkła do jakości nanoszenia obrazu.

Główne zalety szklanych nagrobków od Pracownia Granitu GRAAL:

• Nie blakną pod wpływem ultrafioletu,

• Doskonale wytrzymują wpływy atmosferyczne i opady,

• Pięknie wyglądają i mienią się w promieniach słońca,

• Mają trwałą teksturę.

Obraz na szklanej steli dzięki przezroczystemu efektowi wygląda maksymalnie realistycznie i dzięki objętości tworzy efekt 3D.

Opcje projektowania

Każdy nagrobek ze szkła to unikalny projekt. Częściej klienci wybierają nie klasyczne modele, ale preferują interesujący kształt i niezwykłe połączenie. Na przykład, szkło łączą z dowolnym, dostępnym u nas, granitem. W ten sposób kompozycji nadaje się szczególną majestatyczność. Z praktycznego punktu widzenia granitowa podstawa zapewnia większą stabilność konstrukcji, przedłużając tym samym jej żywotność.

Szkło w nagrobku może zacząć ulegać degradacji po wielu latach. Naturalny granit również przez ponad sto lat zachowuje pierwotny wygląd. Tak więc – restauracja na pewno nie będzie potrzebna przez kilka wieków!

Szklany nagrobek z granitem często przedstawia kamienną stelę, która ma przezroczyste wstawki z laminowanego szkła. Taka dekoracja wygląda szczególnie efektownie w słoneczny dzień, kiedy promienie są załamywane i tworzą zachwycający blask.

Szkło w granitowym nagrobku częściej wstawiane jest w formie owalu, serca, dowolnej płaskiej figury. Zresztą, wstawki można ozdobić witrażami. Za ich pomocą nawet tworzy się obraz z interesującym motywem, przekazując tym samym cechy charakteru zmarłego.

Cała szklana stela może być wykonana zarówno w klasycznej formie, jak i z zastosowaniem niezwykłego rozwiązania. Na przykład, imponująco wygląda nagrobek w pełnym wzroście. Kolor szkła może być przezroczysty lub półprzezroczysty. Na materiał czasami nakłada się folię szarą, niebieską, białą lub fioletową. Często szklany nagrobek jest oprawiany artystyczną kowalstwem.

Szkło często używane jest do nagrobków dziecięcych. Za pomocą przezroczystego materiału tworzy się zarówno całą kompozycję, jak i pojedyncze obiekty zwierząt, aniołów, chmur. Projektanci „GRAAL” są gotowi zaproponować wszelkie ekskluzywne warianty.

Tekst na laminowanym szkle lub pleksi – inicjały zmarłego, daty życia i epitafium – nanoszone są za pomocą piaskowania.

Ile kosztuje szklany nagrobek w Warszawie?

Cena nagrobka ze szkła zależy od rozmiaru wyrobu i stopnia skomplikowania wykonania. Prosty szklany prostokąt będzie tańszy niż duży podwójny rodzinny nagrobek z laminowanego szkła i rzadkiego rodzaju naturalnego granitu.

Dlaczego nagrobki ze szkła polecamy zamówić w Pracownia Granitu GRAAL?

• Ok. 500 modeli na stronie.

• Makiet 3D nagrobka GRATIS.

• Gwarancja i ubezpieczenie.

• Przechowywanie wyrobu do momentu instalacji (ZAMAWIAJ TERAZ PO OBNIŻONEJ CENIE).

• Korzystne rabaty i promocje.

Zamówić szklany nagrobek w Warszawie można na stronie internetowej lub dzwoniąc pod numer + 48 510 200 299.

Także menedżerowie „GRAAL” są gotowi pokazać próbki i ZA DARMO stworzyć makietę przyszłego nagrobka.

Biuro znajduje się pod adresem: Warszawa, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny.

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top