Stary drewniany stół z osobistymi przedmiotami: dziennik, okulary, aparat i zdjęcia

Co zrobić z rzeczami zmarłego?

Często po pogrzebie bliscy zmarłego zastanawiają się, co zrobić z jego rzeczami. Opinie na ten…

Często po pogrzebie bliscy zmarłego zastanawiają się, co zrobić z jego rzeczami. Opinie na ten temat są różne, ale istnieją pewne zwyczaje, które wykształciły się na przestrzeni wieków.

Według ludowych wierzeń uważa się, że ubrania i rzeczy zmarłego posiadają negatywną energię, ale kościół nie popiera wierzeń w przesądy. Tradycyjnie rzeczy po pogrzebie można i należy rozdawać potrzebującym zarówno przed, jak i po 40 dniach.

Nauka kościelna głosi, że dusza zmarłego przebywa na Ziemi przez 40 dni po jego śmierci, a następnie udaje się na Boży sąd. Dlatego bliscy zmarłego powinni pomóc mu oczyścić się z grzechów i dostać się do raju. Robią to, czytając modlitwy za zmarłych i zapalając świeczki, mówiąc o zmarłym tylko dobrze i rozdając jego rzeczy, aby inni wspominali go dobrymi słowami.

Psycholodzy na pytanie o to, co robią z rzeczami po pogrzebie, nie dają jednoznacznej odpowiedzi i radzą słuchać swojego stanu. Jeśli to, co pozostało po zmarłym, jest drogie jako pamiątka, można zachować i używać rzeczy zgodnie z ich przeznaczeniem. W przypadku negatywnych wspomnień i bólu duszy lepiej usunąć ciężki bagaż lub oddać go do organizacji charytatywnej. Te rzeczy, które są w złym stanie, najlepiej wyrzucić.

Jeszcze jedno równie ważne pytanie, które martwi bliskich zmarłego: jak urządzić miejsce pochówku, gdzie zamówić i ustawić nagrobek. Firma Pracownia Granitu GRAAL oferuje zagospodarowanie i sprzątanie grobów, a także produkcję, montaż i renowację nagrobków. Pomożemy wybrać opcję odpowiednią na każdy budżet. Konsultacja i pomiar – za darmo. Dla emerytów, uczestników działań wojennych, osób o niskich dochodach i rodzin wielodzietnych obowiązuje zniżka 10%. Aby dowiedzieć się więcej i uzyskać konsultację naszego pracownika, zamów bezpłatny telefon.

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top