Zmiana nagrobka na cmentarzu. Jak zrozumieć, że należy wymienić nagrobek na grobie?

Nagrobki, jak i każdy przedmiot, zużywają się. Okres użytkowania nagrobka zależy od wielu czynników, ale…

Nagrobki, jak i każdy przedmiot, zużywają się. Okres użytkowania nagrobka zależy od wielu czynników, ale główne z nich to materiał z jakiego jest wykonany oraz poprawność instalacji.

Nagrobki produkowane są z: marmuru, granitu, betonu, metalu i innych materiałów. Wszystkie one w różny sposób znoszą wpływ środowiska, a co za tym idzie, mają różną żywotność.

W związku z tym, jeśli z jakością nagrobka wszystko jest w porządku, to jego wymiana jest kwestią czasu. Nagrobek należy wymienić, jeśli:

na powierzchni pojawiły się pęknięcia; monument częściowo się rozpadł; zatarte zostały napisy. Wymiana nagrobka nie jest zawsze wymagana. Przy niewielkich zniszczeniach produkt podlega restauracji.

Jak przedłużyć żywotność nagrobka?

W dużej mierze trwałość nagrobka zależy od pielęgnacji. Na powierzchni monumentu gromadzi się nie tylko brud i kurz, ale i różne substancje chemiczne. W zależności od materiału wymagane są różne środki pielęgnacyjne.

Polerowane nagrobki granitowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wystarczy okresowo przecierać je wodą z niewielkim dodatkiem płynu do mycia naczyń. Aby chronić wygrawerowane napisy przed ścieraniem się i blaknięciem, użyj hydrofobizatora. Hydrofobizator to impregnacja odpychająca wodę.

Czego nie robić przy pielęgnacji nagrobka:

przecierać stelę wilgotnymi chusteczkami; używać środków ściernych; nakładać środki chemiczne; pokrywać powierzchnię lakierem. Aby grawerunek utrzymywał się długo, nie trzyj go podczas mycia nagrobka. Jeśli obraz zmatowiał, wynajmij artystę-dekoratora, aby odnowił pokrycie.

Wybór nagrobka do wymiany można znaleźć w naszym katalogu. Oferujemy nagrobki w siedmiu kategoriach: Pojedyncze nagrobki, Podwójne nagrobki, Nagrobki z rzeźbą, Nowoczesne, Nagrobki urnowe, Nagrobki dla dziecka, Krypty rodzinne.

Jeśli szukasz nagrobka, który będzie wyjątkowy i osobisty, skontaktuj się z nami dzisiaj przez numery telefonów 510 200 299 oraz 510 200 211, aby omówić swoje potrzeby i pomóc nam stworzyć nagrobek dla Twoich bliskich; lub mamy oddzielną opcję, która pozwoli na zamówienie nagrobka przez naszą stronę internetową firmy 👉 https://nagrobki-pg.pl/wybierz-nagrobek/, a także przyjmujemy zamówienia przez nasz Instagram @pracownia_graal i Facebook Pracownia Granitu Graal.

Odwiedź biuro w Warszawie, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top