Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 13

Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex?

Portret to ważny element dekoracyjny nagrobka. Od metody naniesienia obrazu zależy, jak realistycznie będzie on…

Portret to ważny element dekoracyjny nagrobka. Od metody naniesienia obrazu zależy, jak realistycznie będzie on wyglądał, jak długo zachowa swój wygląd oraz jakie elementy dekoracyjne będzie można dodać.

Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 14 Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 15

Pracownia Granitu GRAAL tworzy w Polsce unikatowe, ekskluzywne nagrobki z naturalnego kamienia. Tutaj można wybrać artystyczne wykonanie portretu na nagrobku za pomocą:

  • grawerowania,
  • medalionu,
  • hartowanego szkła lub triplex. Poniżej przedstawiamy więcej informacji o każdej z metod.

Grawerowanie portretu na nagrobku

Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 16

Grawerowanie to najbardziej tradycyjna metoda dekoracji portretu zmarłego na nagrobku. Metoda ta jest stosowana na czarnym granicie, który ma jednolitą teksturę, a grawerowanie na nim wygląda kontrastowo.

Pracownia Granitu GRAAL oferuje dwa rodzaje grawerowania: komputerowe grawerowanie maszynowe i ręczne grawerowanie przez artystę.

Grawerowanie komputerowe maszynowe

Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 17

Ta metoda nanoszenia obrazu jest uważana za najbardziej ekonomiczną. Skomplikowana technika bardzo dokładnie przenosi na kamień obraz zmarłego. W rezultacie otrzymujesz portret na nagrobku, który powtarza zdjęcie bliskiej osoby. Obraz naniesiony maszyną jest odporny na działanie czynników zewnętrznych – deszcz, śnieg, wiatr, promienie słoneczne.

Dzięki grawerowaniu komputerowemu można nie tylko nanosić portret na przednią stronę wyrobu, ale także pejzaż lub ikonę na tylną stronę nagrobka.

Ręczne grawerowanie przez artystę

Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 18 Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 19 Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 20

Pomimo zalet grawerowania komputerowego maszynowego, tylko ręczne grawerowanie przez artystę może wypełnić portret „żywymi” rysami – poprawić cienie lub światło, zmienić wyraz twarzy, dodać lub usunąć tło.

Zarówno przy grawerowaniu komputerowym maszynowym, jak i przy ręcznym nanoszeniu portretu przez artystę możliwe jest wprowadzenie drobnych zmian: zmiana ubrania, dodanie lub usunięcie ozdób… W każdym przypadku jest to delikatna i żmudna praca, do której artyści „GRAAL” podchodzą bardzo odpowiedzialnie.

Grawerowanie jest odporne na działanie czynników zewnętrznych, ponieważ Pracownia Granitu GRAAL pokrywa portrety i tekst specjalną mieszanką „Antideszcz”. W rezultacie nagrobki z takim artystycznym wykończeniem zachowują swój pierwotny wygląd przez długi czas.

Medalion na nagrobku

Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 21   Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 22 Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 23

Jeśli nagrobek wykonany jest z kolorowego granitu, portret zmarłego należy dekorować za pomocą medalionu, aby obraz wyraźnie wyróżniał się na tle wzoru naturalnego kamienia.

W Pracowni Granitu GRAAL można zamówić medalion z ceramogranitu, metaloceramiki, szkła triplex lub porcelany.

Medalion z ceramogranitu

Medalion z ceramogranitu wygląda schludnie zarówno w słoneczną, jak i deszczową pogodę. Może mieć dowolny kształt – prostokątny, owalny, okrągły lub w formie łuku.

Produkt jest wypalany w piecu przy wysokiej temperaturze – około 900 stopni. W takim stanie farba wtapia się w materiał, a następnie na obraz nanoszona jest przezroczysta glazura. W rezultacie otrzymujemy jasny i błyszczący portret.

Obraz nie blaknie na słońcu, nawet jeśli miejsce pochówku znajduje się na otwartej przestrzeni. Jest odporny na zmiany temperatury i nie boi się wody.

Medalion z metaloceramiki

Portret zmarłego można ozdobić owalnym lub prostokątnym medalionem z metaloceramiki. Otrzymany produkt jest odporny na zmiany pogodowe, nie blaknie z czasem i nie traci intensywności.

Ta opcja jest doskonała dla czarno-białej fotografii. Na produkt nanosi się specjalną warstwę, która chroni powierzchnię przed korozją. Ponadto medalion jest zawsze poddawany obróbce termicznej, co przedłuża jego żywotność.

Medaliony z metaloceramiki są niezwykle praktyczne dzięki prostocie montażu i pielęgnacji.

Medalion triplex

Medaliony triplex to dwie szklane płyty. Na jedną z nich specjalista nanosi druk UV. Następnie na płytę nanoszona jest przezroczysta folia UV, a medalion jest wypiekany w wysokiej temperaturze. Na wierzch nakładana jest folia antywandalowa, aby chronić produkt przed zewnętrznymi wpływami.

Kształt produktu zależy od rodzaju nagrobka. Owal pasuje do każdego nagrobka. Łuk lepiej stosować do steli z okrągłym wierzchołkiem. Prostokąt harmonijnie wygląda na nagrobku o takim samym kształcie.

Medalion z porcelany

Medalion z porcelany to najwyższej jakości i najdroższa opcja. Arystokratyczna biel, lustrzany połysk, idealny kształt… Takie wykonanie portretu wskazuje na zamożność zmarłego i jego ważną pozycję w społeczeństwie. Materiał nie przepuszcza wody, jest bardzo gęsty, dlatego ma długą żywotność.

Szklany nagrobek

Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 24 Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 25 Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 26 Wybieramy oprawę portretu na nagrobek: grawerowanie, medalion czy szkło triplex? zdjęcie 27

Dzięki hartowaniu w piecu naniesiony portret zachowuje jasność kolorów i schludność wyglądu przez wiele lat. Pomimo pozornej kruchości, hartowane szkło jest odporne na wpływy mechaniczne. Nie pęka z powodu skoków temperatury, nie boi się porywistego wiatru, śniegu czy gradu.

Pracownia Granitu GRAAL stale wykorzystuje najnowocześniejsze technologie w produkcji nagrobków, ich dekoracji i zagospodarowaniu terenu.

Firma oferuje:

  • Ponad 40 rodzajów naturalnego granitu i marmuru,
  • Innowacyjne materiały – szkło i żywica epoksydowa,
  • Projekt 3D w prezencie,
  • Naniesienie kodu QR na nagrobek,
  • Gwarancję i ubezpieczenie,
  • Bezpłatne przechowywanie produktu do montażu.

Chcesz zamówić nagrobek w Warszawie? Zapraszamy do „GRAAL”!

  • Złóż zamówienie na stronie
  • Zadzwoń pod numer +48 510 200 299
  • Przyjdź pod adres: Warszawa, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny

Wybierając Pracownię Granitu GRAAL, wybierasz najlepszą jakość za rozsądną cenę. Ważne jest to, co dla Ciebie cenne!

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top