• Kostka brukowa

    Kostka brukowa

    Kostka brukowa to wyjątkowa nawierzchnia, która jest ceniona za długą żywotność.

    Więcej

  • Płytki

    Płytki

    Porządkowanie miejsca pochówku płytkami jest godną opcją uzupełnienia nagrobka, ochrony miejsca przed trawą i nadania zadbanego wyglądu przez długi czas.

    Więcej

  • Otoczaki

    Otoczaki

    Otoczaki w Warszawie to jeden z najpopularniejszych i najbardziej przystępnych cenowo sposobów na usprawnienie pochówku na cmentarzu

    Więcej

  • Ławki

    Ławki

    Ławka na cmentarz z metalu lub z granitu

    Więcej

Pogrzeb bliskiej osoby wymaga stałej opieki. Oprócz zamontowania nagrobka ważne jest, aby wybrać odpowiedni styl porządkowania terenu. Bez tego pomnik wkrótce straci stabilność, a teren będzie wyglądał na zarośnięty i zaniedbany.

Nagrobek wykonany z kamienia naturalnego ma dużą wagę, dlatego aby produkt długo i stabilnie stał, należy najpierw wypełnić fundament, który stanie się niezawodną podstawą nagrobka.

Pracownia Granitu Graal oferuje następujące rodzaje udogodnień:

Krawężnik z belkami żelbetowymi

Krawężnik z belkami żelbetowymi

 

Zamów konsultację

Ta metoda polega na licowaniu terytorium płytami chodnikowymi. Początkowo teren jest wyrównany, po czym trzymetrowe belki układane są w ziemi, gdzie planowane jest zainstalowanie cokołu i kwietnika. Z góry na całym terytorium wykonywany jest zbrojony jastrych i układane są płyty chodnikowe.

Porządkowanie terenu jest zakończona instalacją deski chodnikowej na całym obwodzie. Dzięki tej ramie powłoka nie będzie się rozchodzić w różnych kierunkach po kilku latach.

Blok bezsiarkowy

Blok bezsiarkowy

Dobre rozwiązanie, gdy grób znajduje się na zboczu lub gdy chcemy zaprojektować fundament na cokole

Zamów konsultację

Jeśli miejsce na cmentarzu znajduje się na zboczu, w tym przypadku najlepiej jest użyć bloku bez siarki. Wyrówna powierzchnię, a jeśli na cmentarzu będzie ziemia gliniasta, stanie się niezawodnym fundamentem i podniesie teren. Bloki bezsiarkowe mogą wytrzymać budynki wielopiętrowe, więc w przypadku ciężkich pomników będą doskonałą opcją.

Wygląd bloczków charakteryzuje się piękną reliefową powierzchnią, a na wierzchu układane są płytki – granit, kamionki porcelanowej, płytki GRES.

Ława fundamentowa

Ława fundamentowa

Obowiązkowe zagospodarowanie w przypadku wyboru ciężkiego nagrobka

Zamów konsultację

Ten rodzaj konstrukcji to ława żelbetowa o wysokości około 30 cm i szerokości 15 cm, dzięki ramie wzmacniającej nagrobek jest pewnie zamocowany. Ciężar pomnika rozkłada się równomiernie na całej powierzchni, więc nie powstają zniekształcenia i osiadanie. W przeciwieństwie do bloków bezsiarkowych, ława fundamentowa przewiduje licowanie końców płytkami granitowymi lub kamionką porcelanową.

Ostatnim etapem wszelkiego rodzaju porządkowania terenu jest układanie płytek lub kostki brukowej. Do wyboru mają Państwo granit, kamionkę porcelanową, płyty chodnikowe lub płytki GRES w różnych odcieniach, a także kostkę granitowa. Wszystko to stworzy piękną i harmonijną osłonę pomnika.

To top