Kiedy usuwają wianki z grobu po pogrzebie?

Wianki z żywych lub sztucznych kwiatów przynoszone są na ceremonię pożegnania i pogrzeb, zostawiane na…

Wianki z żywych lub sztucznych kwiatów przynoszone są na ceremonię pożegnania i pogrzeb, zostawiane na cmentarzu – bezpośrednio na grobie, mocowane na specjalnie ustawionym dla nich stojaku lub przy krzyżu.

U bliskich po pogrzebie pojawia się uzasadnione pytanie, kiedy usunąć wianki z grobu na cmentarzu. Wszystkie wianki – nawet te najwyższej jakości – mają swoją trwałość. Kompozycje z żywych kwiatów tracą swój wygląd znacznie szybciej. W zależności od warunków pogodowych mogą one stać się nieodpowiednie już po 2 – 4 dniach, a nawet znacznie wcześniej. Na przykład, w upałach więdną w ciągu jednego dnia. Jeśli kompozycja została przygotowana poprawnie, z użyciem specjalnej florystycznej gąbki wchłaniającej wilgoć, może zachować swój wygląd przez tydzień i dłużej. Aby zrozumieć, kiedy należy usunąć wianki z grobu, należy patrzeć na jakość i stan każdego konkretnego wianka.

Wianki z kwiatów sztucznych są znacznie trwalsze. Mogą zachować kształt, objętość, wygląd, jasność przez kilka miesięcy. Zależy to od jakości wianka i warunków pogodowych. Deszcze, jasne słońce, silny wiatr mają zły wpływ na produkty rytualne. Jeśli kompozycja z kwiatów sztucznych znacznie wyblakła na słońcu, zbledła z powodu opadów, wypadły z niej poszczególne elementy, taki wianek oczywiście lepiej jest usunąć.

Kiedy usuwa się wianki z grobu po pogrzebie Nie ma ścisłych zasad, ale zwykle do 40 dnia miejsce pochówku jest porządkowane. Sprawdza się, jak zachowały się wszystkie akcesoria rytualne, przeprowadza się sprzątanie. Żywe bukiety i wianki, oczywiście, tracą swój wygląd do tego czasu, więc są usuwane wcześniej.

Z grobu, z ziemi sztuczne wianki, które zachowały godny wygląd do tego czasu, są usuwane i mocowane do ogrodzenia za pomocą drutu. Pogodą zniszczone i rozpadające się są wyrzucane. Na cmentarzu zazwyczaj jest specjalne miejsce, kontener na to.

Uważa się za zły omen zabieranie czegokolwiek z cmentarza.

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top