Kiedy można ustawić pomnik?

Strata bliskiej osoby do trudnego momentu w życiu każdego z nas.

Kiedy ból straty stopniowo ustępuje, bliscy zmarłego zaczynają zastanawiać się o konieczności zamówienia pomnika. Kiedy można ustawić gotowy produkt? Jakie istnieją zasady w tej sprawie? W tym artykule przedstawimy pełne informacje na temat tego, kiedy należy zająć się uporządkowaniem grobu. Ile czasu powinno minąć od pogrzebu do ustawienia pomnika?

Uwaga! Jeśli pomnik zostanie ustawiony wcześniej niż przewidziany termin, może on ulec wypaczeniu w okresie deszczowym lub odwilży.

Jeśli firma produkcyjna namawia Cię do szybkiego ustawienia pomnika, to prawdopodobnie są to nieuczciwi wykonawcy. Czy dla Ciebie ważne jest, aby pomnik stał przez ponad 100 lat? Skontaktuj się z doświadczoną firmą o sprawdzonej reputacji.

Jeśli na głębokości 1 metra jest tylko piasek, zwiększ obszar podstawy pomnika. Jeśli gleba jest kamienista, można przystąpić do instalacji i nie obawiać się wypaczenia pomnika.

W jakim okresie roku najlepiej ustawić pomnik?

Montaż pomnika i porządkowanie grobu odbywa się przez cały rok. Zaleca się jednak, aby pogoda była “odpowiednia” – bez deszczu, silnego wiatru i mrozu.

Jakie prace należy wykonać przed ustawieniem pomnika?

Po tymczasowym nagrobku w postaci drewnianego lub metalowego krzyża jest instalowany na grobie zaraz po pogrzebie. Oczywiście lepiej jest wybrać pierwszą opcję, ponieważ jest łatwiejsza do utylizacji zgodnie z prawosławnymi zasadami. Na krzyżu umieszcza się tabliczkę z imieniem, nazwiskiem zmarłego i latami jego życia. Pamiątki i krzyże zwykle są ustawiane na końcu grobu, ponieważ klęcząc przy grobie, kłaniamy się krzyżowi i zmarłemu w stopy.

Przed ustawieniem granitowego nagrobka drewniany krzyż jest demontowany. Kanony prawosławne zabraniają wyrzucania krzyża na wysypisko śmieci lub, co gorsza, sprzedawania go innym osobom. Kościelne przepisy uznają to za grzech.

Kapłani zalecają postępowanie z krzyżem na jeden z trzech sposobów: rozmontować i zakopać w ziemi pod płytą nagrobną; spalić, a popiół rozsypać nad grobem; oddaj go za darmo biednej rodzinie, której bliski krewny zmarł.

Kiedy najlepiej zamawiać pomnik przed ustawieniem?

Czas wykonania prac od stworzenia modelu 3D do pełnej gotowości pomnika do instalacji zależy od różnych czynników. Czas wykonania gotowego indywidualnego nagrobka znacznie zależy od złożoności produktu.

Cennik
Nazwa cena, zł.
✅ Tanie od 9000
Nagrobki urnowe od 4000
Pojedyncze nagrobki od 11500
Podwójne nagrobki od 17500
Nagrobki z rzeźba od 25000
Krypty rodzinne od 100000
Nagrobki dla dziecka od 4000
Dla zwierząt od 2000
✅ Leżaki od 5000
✅ Ekskluzywne od 50000

Jeśli chcesz, aby pomnik został wykonany i zainstalowany do określonej daty, zgłoś się do producenta z wyprzedzeniem. W naszej firmie gotowe produkty są przechowywane na magazynie, więc klient nie musi martwić się, gdzie umieścić pomnik przed instalacją.

Jeśli masz pytania dotyczące instalacji pomnika, napisz na stronie internetowej, zadzwoń lub odwiedź nasze biuro.

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top