Mariola Smykowska zdjęcie 13

Jak wybrać idealny nagrobek z granitu? Kompleksowe rozwiązania od 4000 zł – Przewodnik zakupowy

Po odejściu bliskiej osoby nadchodzi czas, aby zdecydować, jak godnie upamiętnić jej grób, jaki nагrobek…

Po odejściu bliskiej osoby nadchodzi czas, aby zdecydować, jak godnie upamiętnić jej grób, jaki nагrobek wybrać. Nagrobek powinien nie tylko symbolizować szacunek i miłość krewnych, ale także odzwierciedlać szczególne cechy charakteru zmarłego, niejako opowiadając o jego życiowym drodze. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio wybrać nагrobek, ponieważ instaluje się go na wiele lat.

W tej trudnej kwestii pomogli się rozeznać w biurze Pracownia Granitu GRAAL w Warszawie. Firma ta jest producentem ekskluzywnych nагrobków nie tylko w Warszawie, ale i na terenie całej Polski, pracuje z naturalnym kamieniem i wie, na co należy zwrócić uwagę przy zamawianiu, aby produkt służył przez wiele setek lat.

 • Dobry nагrobek dla polskiego klimatu powinien być wykonany wyłącznie z naturalnego kamienia, – podkreśla Roman Kulczycki, kierownik działu sprzedaży Studia GRAAL. – Najlepiej wybrać granit, ponieważ jest on bardziej trwały i nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, co jest ważne dla tych, którzy nie mogą często odwiedzać cmentarza.

Mariola Smykowska zdjęcie 14 Mariola Smykowska zdjęcie 15 Mariola Smykowska zdjęcie 16 Mariola Smykowska zdjęcie 17

Naturalny granit wyróżnia się nie tylko dobrymi właściwościami jakościowymi, ale i bogactwem oryginalnych odcieni z pięknymi wzorami. W Studiu GRAAL prezentowanych jest ponad 40 rodzajów kamienia, sprowadzonego z Norwegii, Finlandii, Indii, Szwecji, Afryki, Polski i Ukrainy. Jednakże, jeśli w tej firmie na każdą dostawę udzielany jest certyfikat jakości, który potwierdza naturalne pochodzenie kamienia i delikatny sposób wydobycia bez ukrytych pęknięć, to w niektórych przedsiębiorstwach zamiast nагrobka z naturalnego kamienia mogą sprzedać nagrobek z polimergranitu, granitowej kruszy czy syenitu. Jak określić jakość granitu? Granit to skała, która składa się głównie z trzech minerałów – skaleni, kwarcu i miki. Od sposobu powstania kamienia i koncentracji tych czy innych substancji zależy gęstość struktury. Za najbardziej trwałe uważa się granity o drobnoziarnistej strukturze. Na przykład Bengal Black, Aurora, Viscount White, Vanga. Jak rozpoznać, że przed tobą kamień niskiej jakości lub niefaktyczny granit?

 • Obecność pęknięć i odprysków. Są widoczne gołym okiem. To świadczy, że kamień został wydobyty z kopalni tanim sposobem lub uszkodzony podczas transportu. Odpowiedzialny producent wybiera granit bez pęknięć.
 • Jednolity kolor. Prawdziwy granit łączy w sobie 2-3 kolory, zawiera kontrastowe żyłki i unikalne wzory. Dlatego nawet z jednego rodzaju kamienia nie można wykonać absolutnie identycznych nагrobków. Materiał sztuczny jest jednolity, ma plastikowy połysk, który szybko znika.
 • Szybko się nagrzewa. To najprostsza metoda. Przyłóż rękę do powierzchni kamienia. Prawdziwy granit jest zawsze zimny w dotyku, a sztuczny szybko staje się ciepły pod ręką.

Ile kosztuje wysokiej jakości nагrobek?

Przy wyborze nагrobka ważne jest, aby określić budżet. W Pracownia Granitu GRAAL cena za nagrobną płytę zaczyna się od 3500 złotych. Jednak będzie to najprostszy produkt małego rozmiaru z jasnego klasycznego granitu.

Co wpływa na podniesienie ceny?

 1. Ekskluzywność kamienia. Im rzadziej występuje kamień, tym droższe będzie z niego wyroby. Na przykład za rzadkie uważane są ciemnoniebieski Blue Pearl czy intensywnie czarny Absolut Black.
 2. Wymiary wyrobu. Im większy nагrobek, tym więcej granitu, odpowiednio, jest potrzebne. Jeśli na wysokości i szerokości wyrobu można jeszcze oszczędzić, to grubości lepiej nie zmniejszać, inaczej wzrasta ryzyko, że nагrobek przewróci się przy silnym wietrze.
 3. Kształt. Proste typowe nагrobki są najtańsze, ponieważ wymagają mniejszych nakładów czasu i techniki. Im bardziej skomplikowany kształt i wykończenie, tym droższy wyrob, ale za to wygląda bardziej efektownie i ekskluzywnie. Cena będzie wyższa, jeśli używa się ręcznego rzeźbienia artystycznego, brązowych ozdób Caggiati, wkładek z odpornego na uderzenia szkła.

Biorąc pod uwagę oferty firm, bądź ostrożny, jeśli zauważysz podejrzanie niską cenę.

Wysokiej jakości granit nie jest tani. Upewnij się u sprzedawcy, co wchodzi w cenę wyrobu. Może być konieczna dodatkowa opłata za rabatkę, artystyczne wykończenie, zagospodarowanie terenu. Zapytaj, czy to chiński granit, ponieważ niestety chińscy kontrahenci często sprzedają malowany szary granit w dowolnych kolorach za bardzo niską cenę, ale ważne jest, aby zrozumieć, że farba (nawet przy najnowszych technologiach) utrzymuje się nie dłużej niż 2 lata, a nagrobna płyta z chińskiego granitu zaczyna płynąć smugami, co jest szczególnie widoczne na ustawionych tablicach. Dlatego nie wahaj się zadawać swoje pytania przed zawarciem umowy.

Specjalna oferta od Studia GRAAL:

Każdego miesiąca Studio GRAAL dla swoich klientów uruchamia specjalne oferty, w których po stałej cenie oferuje aranżację pochówku “pod klucz”. Cena jest aktualna przez miesiąc. Oferta obejmuje sam nагrobek, artystyczne wykończenie, zagospodarowanie terenu i montaż. Specjalne oferty w lutym:

Nagrobki Warszawa. Ekskluzywne nagrobki:

Mariola Smykowska zdjęcie 18 Mariola Smykowska zdjęcie 19 Mariola Smykowska zdjęcie 20 Mariola Smykowska zdjęcie 21

Przykład wykonanej pracy tego nagrobka jest przedstawiony na zdjęciu:

Mariola Smykowska zdjęcie 22 Mariola Smykowska zdjęcie 23 Mariola Smykowska zdjęcie 24 Mariola Smykowska zdjęcie 25

BEZPŁATNE BONUSY OD Pracownia Granitu GRAAL:

 • Wyjazd specjalisty na cmentarz w celu przeprowadzenia pomiarów
 • Konsultacja projektanta + makiet 3D nагrobka
 • Montaż nagrobka na cmentarzu za połowę ceny
 • Przechowywanie gotowego wyrobu na magazynie
 • Grawerowanie epitafium
 • Pokrycie nagrobnej płyty „Antideszcz”

Zamawiaj wysokiej jakości nagrobek po rozsądnej cenie, który przetrwa setki lat, zachowując piękny wygląd przez długie lata!

Adres biura i telefony:

Warszawa, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny

📞 510200299

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top