Mariola Smykowska zdjęcie 13

Jak Pracownia Granitu “GRAAL” tworzy dzieła sztuki z czarnego granitu?

Pracownia Granitu GRAAL udowodniła, że nawet z klasycznego kamienia można stworzyć ekskluzywne miejsce pochówku bliskiej…

Pracownia Granitu GRAAL udowodniła, że nawet z klasycznego kamienia można stworzyć ekskluzywne miejsce pochówku bliskiej osoby.

Jaki kolor widzisz, odwiedzając polskie cmentarze? Klasyczna Czerń, czerń, czerń, czerń… Rzadko spotyka się stelę czy sam nagrobek z kolorowego granitu. Wszystko to dlatego, że śmierć naszych bliskich to zawsze niepowetowana strata i żal, a czarny kolor tradycyjnie jest kolorem żałoby u wielu narodów. Jeśli zdecydujesz się upamiętnić pamięć zmarłego, bliskiej Ci osoby, nagrobkiem z czarnego granitu, Pracownia Granitu GRAAL pomoże stworzyć unikatowy, niepodobny do innych, nagrobek na indywidualne zamówienie. Aby wyróżnić nagrobek z czarnego granitu wśród innych miejsc na cmentarzu, można po prostu użyć niezwykłej formy steli.

Mariola Smykowska zdjęcie 14 Mariola Smykowska zdjęcie 15 Mariola Smykowska zdjęcie 16 Mariola Smykowska zdjęcie 17

Granit Bengal Black w rękach doświadczonych mistrzów i z użyciem skomplikowanego profesjonalnego sprzętu nabiera płynnych krawędzi i figuralnych elementów.

Unikalność głównego czarnego kamienia naturalnego Bengal Black – tkwi w jego kolorze. W pierwotnej formie granit posiada jednolitą szarą teksturę. Jednak po obróbce zyskuje piękny, błyszczący czarny kolor. Tę różnicę pracownia „GRAAL” wykorzystuje do tworzenia kontrastowych elementów w nagrobkach. Na przykład dzięki ciemnym i jasnym tonom portrety zyskują potrzebne półtony i głębię, a reliefy i rzeźby aniołów czy kwitnących róż wyróżniają się na czarnym tle. Na czerwonym czy niebieskim monumencie napisy i obrazy giną, dlatego używa się medali, tabliczek i elementów nakładanych.

Mariola Smykowska zdjęcie 18Mariola Smykowska zdjęcie 19 Mariola Smykowska zdjęcie 20

Jedną z najpopularniejszych kategorii nagrobków w pracowni „GRAAL” są nagrobki z artystycznym rzeźbieniem. Mistrzowie na kamieniarskiej produkcji z bryły granitowej tworzą prawdziwe dzieła sztuki – smutne anioły, wizerunki Jezusa Chrystusa i Matki Bożej, roślinne wzory, kontury kościołów…

Mariola Smykowska zdjęcie 21 Mariola Smykowska zdjęcie 22 Mariola Smykowska zdjęcie 23 Mariola Smykowska zdjęcie 24

Ekskluzywna oferta od Pracowni Granitu GRAAL — podwójne nagrobki wykonane z naturalnego granitu i odpornego na uderzenia szkła. Przezroczysty materiał jest oprawiony w granitową ramę. Szkło może mieć dowolny kształt: prostokąt, serce, krzyż lub kroplę.

Takie połączenie jest bardzo symboliczne. Naturalny kamień symbolizuje moc ducha zmarłego, a szkło wskazuje na kruchość życia ludzkiego, które może zakończyć się w każdej chwili. Dlatego nagrobek z granitu i szkła jest pełen głębokiego znaczenia i niewątpliwie nadaje indywidualny charakter każdemu pochówkowi.

Pracownia Granitu GRAAL produkuje nagrobki z wysokiej jakości indyjskiego granitu Bengal Black. Każdy produkt jest wykonany na nowoczesnym sprzęcie i poddawany jest wieloetapowej kontroli jakości. Pozwala to być pewnym wysokiej jakości nagrobka, który będzie prezentować się nienagannie przez wiele stuleci.

Chcesz kupić piękny nagrobek z Bengal Black, który będzie godnym ozdobieniem miejsca pochówku bliskiej osoby? Polecamy zwrócić się do pracowni granitu „GRAAL”.

Współpraca z firmą-innowatorem to:

• Ponad 40 odcieni naturalnego granitu,

• Projekt nagrobka ZA DARMO,

• Przechowywanie gotowego produktu na magazynie firmy,

• Stałe zniżki i oferty.

Kontakty „GRAAL” w Warszawie:

Warszawa, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny

📞 510200299

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top