Jak Pracownia Granitu “GRAAL” tworzy dzieła sztuki z czarnego granitu?

Pracownia Granitu GRAAL udowodniła, że nawet z klasycznego kamienia można stworzyć ekskluzywne miejsce pochówku bliskiej…

Pracownia Granitu GRAAL udowodniła, że nawet z klasycznego kamienia można stworzyć ekskluzywne miejsce pochówku bliskiej osoby.

Jaki kolor widzisz, odwiedzając polskie cmentarze? Klasyczna Czerń, czerń, czerń, czerń… Rzadko spotyka się stelę czy sam nagrobek z kolorowego granitu. Wszystko to dlatego, że śmierć naszych bliskich to zawsze niepowetowana strata i żal, a czarny kolor tradycyjnie jest kolorem żałoby u wielu narodów. Jeśli zdecydujesz się upamiętnić pamięć zmarłego, bliskiej Ci osoby, nagrobkiem z czarnego granitu, Pracownia Granitu GRAAL pomoże stworzyć unikatowy, niepodobny do innych, nagrobek na indywidualne zamówienie. Aby wyróżnić nagrobek z czarnego granitu wśród innych miejsc na cmentarzu, można po prostu użyć niezwykłej formy steli.

Granit Bengal Black w rękach doświadczonych mistrzów i z użyciem skomplikowanego profesjonalnego sprzętu nabiera płynnych krawędzi i figuralnych elementów.

Unikalność głównego czarnego kamienia naturalnego Bengal Black – tkwi w jego kolorze. W pierwotnej formie granit posiada jednolitą szarą teksturę. Jednak po obróbce zyskuje piękny, błyszczący czarny kolor. Tę różnicę pracownia „GRAAL” wykorzystuje do tworzenia kontrastowych elementów w nagrobkach. Na przykład dzięki ciemnym i jasnym tonom portrety zyskują potrzebne półtony i głębię, a reliefy i rzeźby aniołów czy kwitnących róż wyróżniają się na czarnym tle. Na czerwonym czy niebieskim monumencie napisy i obrazy giną, dlatego używa się medali, tabliczek i elementów nakładanych.

Jedną z najpopularniejszych kategorii nagrobków w pracowni „GRAAL” są nagrobki z artystycznym rzeźbieniem. Mistrzowie na kamieniarskiej produkcji z bryły granitowej tworzą prawdziwe dzieła sztuki – smutne anioły, wizerunki Jezusa Chrystusa i Matki Bożej, roślinne wzory, kontury kościołów…

Ekskluzywna oferta od Pracowni Granitu GRAAL — podwójne nagrobki wykonane z naturalnego granitu i odpornego na uderzenia szkła. Przezroczysty materiał jest oprawiony w granitową ramę. Szkło może mieć dowolny kształt: prostokąt, serce, krzyż lub kroplę.

Takie połączenie jest bardzo symboliczne. Naturalny kamień symbolizuje moc ducha zmarłego, a szkło wskazuje na kruchość życia ludzkiego, które może zakończyć się w każdej chwili. Dlatego nagrobek z granitu i szkła jest pełen głębokiego znaczenia i niewątpliwie nadaje indywidualny charakter każdemu pochówkowi.

Pracownia Granitu GRAAL produkuje nagrobki z wysokiej jakości indyjskiego granitu Bengal Black. Każdy produkt jest wykonany na nowoczesnym sprzęcie i poddawany jest wieloetapowej kontroli jakości. Pozwala to być pewnym wysokiej jakości nagrobka, który będzie prezentować się nienagannie przez wiele stuleci.

Chcesz kupić piękny nagrobek z Bengal Black, który będzie godnym ozdobieniem miejsca pochówku bliskiej osoby? Polecamy zwrócić się do pracowni granitu „GRAAL”.

Współpraca z firmą-innowatorem to:

• Ponad 40 odcieni naturalnego granitu,

• Projekt nagrobka ZA DARMO,

• Przechowywanie gotowego produktu na magazynie firmy,

• Stałe zniżki i oferty.

Kontakty „GRAAL” w Warszawie:

Warszawa, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny

📞 510200299

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top