Dlaczego jest potrzebne polerowanie nagrobka i jak często się to robi?

Dlaczego jest potrzebne polerowanie nagrobka i jak często się to robi?

Polerowanie nagrobka wykonuje się po raz pierwszy jeszcze przed jego instalacją. Robi się to nie tylko po to, aby nadać płycie gładkość i szlachetny połysk. Jakościowe polerowanie nagrobka zamyka pory i eliminuje ziarnistość powierzchni, co nadaje kamieniowi większą odporność na negatywne działanie środowiska, a także ułatwia późniejszą pielęgnację tego materiału.

Prawidłowo wypolerowany nagrobek przez wiele lat nie wymaga ponownego przetwarzania.

Konieczność dodatkowego polerowania pojawia się w następujących przypadkach:

  • częściowa utrata przez nagrobek blasku, zmiana koloru, pojawienie się drobnych pęknięć, spowodowanych niekorzystnym działaniem środowiska przez długi czas;
  • pojawienie się pęknięć z powodu niewłaściwej instalacji: defekty mogą wystąpić już po 3-4 miesiącach od montażu;
  • niewłaściwa pielęgnacja: twarde metalowe szczotki, agresywne środki chemiczne, nieprzeznaczone dla kamienia, mogą pozostawić ślady na jego powierzchni;
  • mechaniczne uszkodzenie nagrobka: upadek drzewa, nieostrożna instalacja, wandalizm;
  • restauracja: na przykład, wymiana portretu na kamieniu na medalion.

Jakościowe polerowanie nagrobka z granitu przez pracowników firmy GRAAL wykonuje się bezpośrednio na cmentarzu, a jeśli płycie potrzebna jest poważna restauracja, delikatnie ją demontuje, przeprowadza w warsztacie niezbędne prace, których końcowym etapem jest szlifowanie.

Cenę za polerowanie monumentu można dowiedzieć się, dzwoniąc do nas lub zostawiając swój numer w formularzu kontaktowym. Nasi specjaliści skontaktują się z Państwem w ciągu 15 minut.

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top