Czy nagłaśniać śmierć bliskiej osoby w mediach społecznościowych?

Czy nagłaśniać śmierć bliskiej osoby w mediach społecznościowych?

Media społecznościowe stały się ważną częścią życia ludzi. Nie trzeba być popularnym blogerem, aby publikować materiały na swojej stronie. Najbardziej oddanymi czytelnikami będą rodzina i przyjaciele. Media społecznościowe zbliżają ludzi. Aby zobaczyć zdjęcia z wakacji kogoś bliskiego, wystarczy przewinąć kanał informacyjny podczas przerwy obiadowej.

Jednak w życiu zdarza się nie tylko radość, ale i smutek. Zdarza się, że bliska osoba umiera. Każdy przeżywa to na swój sposób. Niektórzy zamykają się w sobie. Inni chcą podzielić się tym, co mają w duszy.

Czy słusznie wyrażać swoje uczucia w mediach społecznościowych? Możliwe, że w ten sposób obrażasz czyjeś uczucia? Istnieje również ryzyko, że staniesz się ofiarą oszustów lub obiektem drwin. Poniżej omówimy to bardziej szczegółowo.

Każdy powinien samodzielnie zdecydować, czy warto dzielić się swoim smutkiem w mediach społecznościowych. Jeśli uważasz, że jest słuszne napisać post upamiętniający i wyrazić smutek z powodu śmierci bliskiej osoby, zrób to. Każdy ma prawo przeżywać żałobę w sposób, który uważa za stosowny. Jednak rozważmy zalety i wady publikacji o śmierci bliskiej osoby na swojej stronie w mediach społecznościowych.

Zalety publikacji

Do zalet można zaliczyć:

  • Napisanie posta o wyrażeniu uczuć związanych ze śmiercią zmarłego pozwoli okazać mu miłość, poradzić sobie z opanowującymi cię uczuciami i uhonorować jego pamięć.
  • Wiadomość w mediach społecznościowych pozwoli poinformować znajomych i przyjaciół o śmierci osoby. Dzięki temu unikniesz konieczności dzwonienia do dużej liczby osób, aby zaprosić ich na pogrzeb, którego organizacją będziesz musiał się zająć w najbliższym czasie.
  • Stronę zmarłej osoby można zabezpieczyć przed profanacją. W ten sposób zachowasz jasną pamięć o niej. Jeśli strona zmarłego nie jest dowodem w ramach ścigania karnego, należy poinformować administrację mediów społecznościowych o śmierci użytkownika. Następnie zostanie ona usunięta na zawsze. Strona zmarłego może zainteresować oszustów. Zdjęcia z niej mogą być wykorzystywane do podejrzanych działań. Oszuści mogą wysyłać wiadomości z prośbą o pomoc finansową ze strony zmarłego. Dlatego należy usunąć konta zmarłego ze wszystkich mediów społecznościowych. To trudne z moralnego punktu widzenia. Istnieje jednak inna opcja. Konto zmarłego można przekształcić w wirtualne miejsce pamięci. Bliscy będą odwiedzać jego stronę, aby dzielić się wspomnieniami o zmarłym. Otrzyma specjalną oznaczenie. Takie konta są niedostępne, więc oszuści nie będą mogli ich wykorzystywać w celach korupcyjnych.

Wady publikacji

Publikacja o śmierci bliskiej osoby ma swoje wady. Do ich liczby należą następujące czynniki:

  • Istnieje ryzyko, że staniesz się obiektem drwin i szyderstw w mediach społecznościowych. Mogą znaleźć się osoby, które uznałyby, że twój sposób uhonorowania pamięci zmarłego jest obraźliwy lub nieodpowiedni. Chamstwo i trolle nie wahają się w wyrażeniach. Ich działania mogą zaszkodzić emocjonalnemu stanowi. W tym okresie warto zmienić ustawienia konta, wyłączając komentarze do postów.
  • Problemy z “czarnymi” organizacjami pogrzebowymi. To mało prawdopodobne, ale czasami się zdarza. W branży pogrzebowej działa wielu oszustów. Dlatego po opublikowaniu posta o śmierci bliskiej osoby mogą zacząć dzwonić, oferując usługi pogrzebowe.
  • Reklama kontekstowa odgrywa ważną rolę. Algorytmy czytają różne dane, nie tylko z zapytań wyszukiwania, ale również z prywatnych korespondencji. Dlatego publikacja posta o śmierci bliskiej osoby może prowadzić do pojawienia się wielu wiadomości związanych z reklamą usług pogrzebowych.

Każdy człowiek powinien samodzielnie zdecydować o publikacji wiadomości w mediach społecznościowych o śmierci bliskiej osoby. Dla niektórych może to wydawać się nieodpowiednie. Dla innych jest to całkowicie naturalne. Nie ma odpowiedzi na pytanie, jak postąpić właściwie. Musisz sam podjąć decyzję. Jednocześnie należy zachować środki ostrożności, aby uniknąć problemów wynikających z działań oszustów i “czarnych” organizacji pogrzebowych.

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top