Cena nagrobków w Warszawie: czy wysokie koszty są zawsze uzasadnione?

Czy piękny nagrobek zawsze kosztuje dziesiątki tysięcy? Analizujemy na przykładzie firmy “Pracownia Granitu GRAAL”. Często…

Czy piękny nagrobek zawsze kosztuje dziesiątki tysięcy? Analizujemy na przykładzie firmy “Pracownia Granitu GRAAL”.

Często ludzie, którzy wybierają firmę zajmującą się sprzedażą nagrobków, zauważają interesującą tendencję. U przedsiębiorców indywidualnych i małych firm nagrobki są wykonywane w ciągu miesiąca, a w dużych firmach nagrobki są tworzone co najmniej przez 3-4 miesiące… W niektórych miejscach cena produktów jest wyższa, a w innych niższa. Dlaczego tak się dzieje? Proponujemy prosto i przystępnie wyłożyć wszystko na półkach na przykładzie firmy “Pracownia Granitu GRAAL”.

Przedsiębiorcy indywidualni najczęściej pracują z gotowymi elementami. Ogranicza to wybór modeli i odcieni granitu, ale pozwala na szybsze realizowanie zamówień. Trzeba być gotowym na to, że o ekskluzywności tutaj nie ma mowy, a zamówienia są po prostu stemplowane. Właśnie z tego powodu na cmentarzu można często spotkać powtarzające się modele, które różnią się tylko portretami i napisami zmarłych.

Pracownia GRAAL podkreśla, że każdy człowiek jest indywidualny, dlatego po zakończeniu swojego życia zasługuje na ekskluzywny nagrobek, odzwierciedlający szczególne cechy charakteru, sferę działalności, wartości.

Jak to jest realizowane w Pracowni Granitu GRAAL?

  • Własny zespół projektantów. Ich praca skierowana jest na tworzenie unikalnych modeli nagrobków i kompleksów pamiątkowych, które można zobaczyć w katalogu firmy. Projektanci inspirują się europejskimi przykładami, szanują tradycje, śledzą nowe trendy. Ich prace są kopiowane przez konkurentów, ponieważ to właśnie one pokazują nowości w branży produkcji nagrobków dla polskiej publiczności.
  • Unikalny asortyment kamienia. Na stałe Pracownia Granitu GRAAL pracuje z 40 rodzajami naturalnego granitu, w tym z rzadkimi i ekskluzywnymi próbkami. Jednakże, jeśli klient chce zamówić nagrobek z kamienia, którego nie ma w magazynie firmy, zostanie on specjalnie sprowadzony bezpośrednio z kopalni.
  • Ogromne płyty granitu. Na produkcję kamień dostarczany jest w dużych, nieobrobionych płytach, które dopiero na miejscu są formowane w zależności od przychodzącego zamówienia. W rezultacie, z sukcesem realizowana jest każda koncepcja klienta, czy to ogromna stela z kontrastowymi warstwami, czy wzruszający nagrobek ze szczegółową rzeźbą.
  • Ponad 10 sposobów obróbki kamienia. Naturalny granit to bardzo trwały materiał, który poddaje się cięciu, polerowaniu, szlifowaniu, obróbce termicznej itd. Pozwala to tworzyć z kamienia najbardziej skomplikowane formy, nadać powierzchni szorstkość lub wypolerować ją do lśniącego blasku. Jednak takie możliwości dostępne są tylko na produkcji z dostępem do specjalistycznego sprzętu. W Pracowni Granitu GRAAL to mają, a u przedsiębiorców indywidualnych prawdopodobnie nie.
  • Przeżywanie historii klienta razem z nim. Menadżerowie firmy starają się patrzeć na zamówienie oczami klienta. Poprzez osobistą komunikację i opowieści o ukochanej osobie rozumieją, co jest dla klienta ważne, jak widzi przyszły nagrobek, co dla niego ważne i co jest drugorzędne. Właśnie dlatego końcowy wynik w 100% odpowiada oczekiwaniom klienta.

Zainstalowanie ciężkiego ekskluzywnego nagrobka to nie mniej skomplikowane zadanie niż jego wyprodukowanie. W Pracowni Granitu GRAAL w każdym regionie Warszawy pracuje własna ekipa doświadczonych instalatorów. Podczas montażu nagrobka i późniejszych prac porządkowych używane są specjalne sprzęty, materiały budowlane, a w razie potrzeby również zaawansowana technika, która pozwoli przesunąć konstrukcje ważące kilka ton.

Wysoka jakość produktu i wykonanych prac jest wspierana gwarancją, zapisaną w umowie. Tak więc, na granit udzielana jest 10-letnia gwarancja, a na prace montażowe – 2 lata.

Naturalny granit z zasady nie jest tani. Jednakże firma GRAAL ma możliwość oferowania klientowi nagrobków z minimalną marżą, ponieważ wszystkie procesy produkcyjne realizowane są samodzielnie. Produkty firmy często kosztują mniej nawet w porównaniu z małymi firmami i przedsiębiorcami indywidualnymi, którzy często podwajają cenę. Pracownia Granitu GRAAL nie podnosi cen z powodu słowa „ekskluzywny”, lecz oferuje rzeczywisty stosunek ceny do jakości.

Oczywiście można wybrać alternatywę – sztuczny kamień lub kruszywo granitowe, jednak produkty z takiego materiału nie charakteryzują się odpornością na warunki pogodowe i długą żywotnością. Produkt jest droższy, jeśli użyto rzadkiego rodzaju kamienia, stosuje się ręczne rzeźbienie artystyczne, skomplikowaną obróbkę.

Pracownia Granitu GRAAL oferuje różne zniżki, które czynią cenę zamówienia nagrobka bardziej przystępną. Ponadto, łatwiej jest kupić nagrobek za pomocą płatności ratalnej.

Zamawiaj wysokiej jakości nagrobek po rozsądnej cenie, który przetrwa setki lat, zachowując piękny wygląd przez długie lata!

Adres biura i telefony:

Warszawa, ul. Wóycickiego 15, Cmentarz Północny

📞 510200299

bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner bannerbanner
To top